Bajern protiv Liona sprečava francusko finale

Fudbaleri nemačkog Bajerna iz Minhena i francuskog Olimpika iz Liona igraju večeras meč drugog polufinala Lige šampiona i odlučuju ko će na megdan za titulu PSŽ-u. Utakmica počinje u 21 sat, uz prenos na Prvom programu RTS-a.

Bez ikakve dileme favorit u ovom susretu je bavarski gigant, koji je u prethodnoj rundi doslovno uništio Barselonu nanevši joj težak poraz - 8:2.

Pokazali su igrači Hansa Flika u tom meču svu lepotu modernog, napadačkog fudbala, i do vrha napunili mrežu Barselone, kojoj tom prilikom nije pomogao ni Mesi.

Naravno, teško je već u narednoj utakmici ponoviti slično izdanje, ali je izvesno da je gledajući sastav i individualni kvalitet (pomenimo samo Levandovskog, Dejvisa, Alkantaru), Bajern mnogo bliži nedeljenom finalu sa Pari Sen Žermenom.

No, ako je neko pokzao u ovom finišu takmičenja da može da pobedi kvote, to je upravo Lion.

Taktički besprekorno pripremljen tim Rudija Garsije već je napravio dva baš velika iznenađenja.

Prvo su izbačeni Juventus i Kristijano Ronaldo, a onda uprkos svim očekivanjima sa 2:1 okončan još jedan evropski put bogatog i moćnog Mančester sitija.

Apetiti su trofejnom francuskom klubu sasvim izvesno porasli, te žele u finale, svoje prvo i to svefrancusko.

Početak susreta je u 21.00, uz prenos na RTS 1, strim na RTS Planeti i tekstualni komentar na našem portalu.

уторак, 06. мај 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом