Читај ми!

Bronzane parastonoteniserke stigle u Beograd

Paraolimpijke Borislava Perić Ranković i Nada Matić sa svojim kolegama iz parastonoteniserskog tima i stručnim timovima, doputovale su u Beograd iz Tokija nakon nastupa na Paraolimpijskim igrama.

Osvajačice bronzane medalje na najvećem svetskom takmičenju na aerodromu su dočekli predstvanici Paraolimpijskog komiteta, porodice i prijatelji.

Borislava Perić Ranković i Nada Matić su u ekipnoj konkurenciji u objedinjenim klasama 4 i 5 obezbedile prvu medalju za tim Srbije na igrama.

Pobedile su tim Rusije i obezbedile bronzanu medalju, a u polufinalu su ih nadigrale Šveđanke.

"Nadamo se da smo opravdali barem deo očekivanja. Nadali smo se barem jednoj medalji. Imali smo četiri četvrtfinala, koja nismo uspeli da prebacimo u medalje, za tim ostaje žal. Drago mi je što smo uspeli da opravdamo barem deo očekivanja kako stručnog tima, tako i ljudi koji su bili uz nas. Žao mi je što nije bilo sjajnije, ali je teško doći i do ovog", rekla je Perić Ranković novinarima po dolasku u Beograd.

Nada Matić kaže da su se očekivale malo sjajnije odličje, ali da svaka medalja ima značaj.

"S obzirom na to da smo izgubili četvrfinala, trebalo je podići glavu i odigrati ekipni deo. Nas dve smo sa trenerom uspele da to odradimo i došli smo do medalje. Očekivali smo da bude sjajnija, ali medalja je medalja i svaka ima svoj značaj", rekla je Matić.

 

петак, 25. април 2025.
22° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом