Читај ми!

Крејчикова и Синијакова наставиле доминацију у женском дублу

Чешке тенисерке Барбора Крејчикова и Катерина Синијакова освојиле су титулу у женском дублу на Вимблдону, пошто су у финалу победиле белгијско-кинески пар Елизе Мертенс и Шуаи Женг 6:2, 6:4.

Меч је трајао само 68 минута. Чехиње су освојиле први сет пошто су направиле брејкове у другом и осмом гему.

У другом сету виђена је нешто равноправнија борба, а Крејчикова и Синијакова су одлучујући брејк направиле у 10. гему и заслужено су стигле до титуле у Лондону.

Оне су тако стигле до петог заједничког трофеја, другог ове сезоне, а вероватно би освојиле и Ролан Гарос да Крејчикова није добила ковид после првог кола.

Вимблдон је игран за наградни фонд од 40,35 милиона фунти.

петак, 26. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом