Читај ми!

Комплетирана листа 75 најважнијих НБА играча у историји

НБА лига комплетирала је листу најважнијих играча у историји лиге, поводом јубилеја 75 година од оснивања, објављено је на сајту најјаче кошаркашке лиге на свету.

Истиче се да кошаркаши нису рангирани, већ да су излистани у алфабетском редоследу. Због изједначеног броја гласова, листа заправо садржи 76 имена.

Право гласа имали су представници медија, садашњи и бивши кошаркаши, тренери и челници тимова. 

На листи су Карим Абдул-Џабар, Јанис Адетокумбо, Нејт Арчибалд, Чарлс Баркли, Боб Кузи, Дејв Ковенс, Кевин Дурент, Џулијус Ирвинг, Џорџ Гервин, Хал Грир, Џејмс Харден, Елвин Хејс, Џери Лукас,Дејвид Робинсон, Бил Расел, Џон Стоктон, Мајкл Џордан, Лери Бирд, Скоти Пипен, Кевин Гарнет, Тим Данкан, Пол Аризин, Мозес Мелоун, Кевин Мекхејл, Џорџ Мајкан, Стив Неш, Дирк Новицки, Хаким Олајџувон, Боб Петит, Вилис Рид, Оскар Робертсон, Рик Бери, Вилт Чембрлејн, Клајд Дрекслер, Патрик Јуинг, Волт Фрејзер, Џон Хваличек, Ален Ајверсон, Меџик Џонсон, Сем Џоунс, Карл Мелоун, Роберт Периш, Крис Пол, Бил Шарман, Ајзеа Томас, Нејт Тармонд, Вес Анселд, Бил Волтон, Џери Вест, Џејмс Ворти, Долф Шејс, Елџин Бејлор, Пит Маравич, Дејв Бинг, Лени Вилкенс, Били Канингем, Ерл Монро, Дејв Дебушир, Шекил О'Нил, Доминик Вилкинс, Денис Родман, Реј Ален, Двејн Вејд, Коби Брајант, Џејсон Кид, Гери Пејтон, Боб Мекаду, Пол Пирс, Стеф Кари, Реџи Милер, Кармело Ентони, Леброн Џејмс, Кавај Ленард, Демијен Лилард, Расел Вестбрук и Ентони Дејвис.