Читај ми!

Шест земаља кандидати за домаћина ЕП у кошарци 2025. године

За организацију Европског првенства у кошарци 2025. године пријавило се шест земља, саопшила је Међународна кошаркашка федерација.

Кандидатуру за домаћине Европског првенства поднели су Кипар, Финска, Мађарска, Летонија, Русија и Украјина.

"Драго нам је што видимо тако снажну жељу међу нашим националним савезима да поново организују Еуробаскет. Формат са више домаћина, који смо увели 2015. године, показао се као веома успешан и не само да је помогао Еуробаскету да расте као такмичење, већ је такође подстакао развој спорта широм континента" , рекао је директор Фиба Европа Камил Новак.

Фиба ће обићи и проценити дворане и инфраструктуру у земљама које су се кандидовале у периоду од октобра 2021. до јануара 2022. године.

На састанку Борда на пролеће 2022. године донеће се коначна одлука о додели организације шампионата.

Наредни шампионат Европе одржаће се од 1. до 18. септембра 2022. у Чешкој, Грузији, Немачкој и Италији. 

уторак, 15. јул 2025.
28° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом