Читај ми!

Дан одлуке у АБА лиги – Звезда у Љубљани, Будућност у Бару

У недељу су на програму две утакмице у АБА лиги - Црвена звезда игра у Љубљани против Цедевита Олимпије, док Будућност гостује у Бару код екипе Морнара. Исходи ове две утакмице могли би да одлуче ко ће у плеј-оф и са које позиције.

До краја лигашког дела АБА лиге остало је мало, већ се назире ко би могао да се кроз плеј-оф бори за шампионски трофеј, а много тога могло би да буде познато после утакмица у Љубљани и Бару.

Утакмице Цедевита Олимпија - Црвена звезда и Морнар - Будућност играју се данас, у истом термину од 17 часова. 

Цедевита Олимпија дочекује Црвену звезду у дербију кола. Словеначки тим још није обезбедио пласман у плеј-оф и победа над црвено-белима била би велики корак ка доигравању.

С друге стране, Звезди је победа неопходна како би задржала какве-такве шансе за пласман на прво место, али за тако нешто екипи Дејана Радоњића је потребан и пораз Будућности у Бару.

Звезда је пре неколико дана у тесном мечу савладала екипу Јурице Големца, а Цедевита није изгубила у Стожицама у 2021. години.

Црвено-белима је остало да одиграју три утакмице, све три као гости - против Цедевита Олимпије, против Крке и против Задра. 

Екипа Будућности има још један меч, у Бару и победом би осигурала прво место на табели и предност домаћег терена до краја такмичења, пошто се Подгоричанима у последњем колу уписује службена победа против Приморске.

Барани имају пораз више у односу на Цедевита Олимпију и Игокеу, а у последњем колу гостују управо у Лакташима, па би са два тријумфа екипа Михаила Павићевића могла до плеј-офа.

Преостале утакмице кандидата за плеј-оф до краја лигашког дела такмичења:

Цедевита Олимпија - Црвена звезда (недеља, 17.00)

Морнар - Будућност (недеља, 17.00)

Крка - Црвена звезда (уторак, 18.30)

Цибона - Цедевита Олимпија (уторак 20.30)

Задар - Црвена звезда (27.4. 16.00)

Цедевита Олимпија - Мега Сокербет (27.4. 18.00)

Игокеа - Морнар (27.4. 20.00)

Табела:

1. Будућност 21-3
2. Игокеа 19-6
3. Црвена звезда 20-3
4. Морнар 17-7
5. Цедевита Олимпија 17-6
6. Мега Сокербет 14-11
7. Партизан 12-13
8. ФМП 10-15
9. Задар 9-16
10. Цибона 8-16
11. Сплит 8-16
12. Крка 8-16
13. Борац 7-17
14. Приморска 0-25