НБА играчи остају без четвртине својих примања

Америчка професионлна кошаркашка лига (НБА) смањиће плате свим играчима за 25% услед кризе коју је проузроковао вирус корона.

Како преноси инсајдер И-Ес-Пи-Ена Адријан Војнаровски, лига ће ову одлуку примењивати од 15. маја, а све услед кризе настале пандемијом Ковида-19.

То је епилог договора руководства НБА, власника клубова и играча, који ће последњу пуну плату добити првог дана маја. 

Након тога креће умањење које ће трајати до даљег, односно до евентуланог наставка сезоне. 

Уколико се и она ипак приведе крају, играчима ће уговори бити исплаћени у потпуности. 

Подсетимо, такмичење у НБА лиги прекинуто је 12. марта, када је утврђено да је центар Јуте Руди Гобер позитиван на коронавирус.

уторак, 23. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом