Читај ми!

Лига конференције - Рома у осмини финала, дуел у Лондону одложен због коронавируса

Одигране су утакмице последњег кола у Лиги конференције, познати су сви учесници осмине финала, али и баража. Рома тријумфом у Софији обезбедила прво место у Групи Ц, дуел између Тотенхема и Рена одложен због епидемије коронавируса у енглеском тиму.

После утакмица последњег кола у Лиги конференције познати су сви учесници осмине финала, али и тимови који ће играти бараж за наставак такмичења против трећепласираних екипа из групне фазе Лиге Европе.

Ипак, групна фаза такмичења није комплетирана, пошто је дуел између Тотенхема и Рена, у оквиру Групе Г, одложен због епидемије коронавируса која је задесила енглески тим.

Како је рекао менаџер Антонио Конте, петорица играча и три члана стручног штаба били су позитивни на последњем тестирању, па је Уефа изашла у сусрет Тотенхему, на незадовољаство Француза.

Нови термин одигравања овог меча биће одређен накнадно.

Рома је успела у последњем колу да преузме прво место на табели Групе Ц од норвешког Бода, савладавши у Софији екипу ЦСКА.

Екипа Жозеа Мориња стекла је велику предност головима Абрахама (два) и Мајорала, да би домаћин у финишу успео само да ублажи предност, преко Чатаковића и Вилдшута.

"Вучица" је тако престигла на табели екипу Бода, која је одиграла нерешено у Украјини, против Зорје 1:1.

ЛАСК је победом над Хелсинкијем од 3:0 заокружио сјајну јесен и завршио такмичење у Групи А са 16 освојених бодова.

Андрија Живковић био је стрелац у победи ПАОК-а над Линколном од 2:0, а грчки тим иде даље као другопласирани захваљујући тријумфу Копенхагена над Слованом, истим резултатом.

Победе у последњем колу забележили су и Алкмар, Витесе, Базел и Фејенорд.

Лига конференције, 6. коло:

Група А:

Ласк - Хелсинки 3:0

Алашкерт - Макаби Тел Авив 1:1

Табела: Ласк 16, Макаби 11, Хелсинки 6, Алашкерт 1.

Група Ц:

ЦСКА Софија - Рома 2:3

Зорја - Бодо 1:1

Табела: Рома 13, Бодо 12, Зорја 7, ЦСКА 1.

Група Д:

Алкмар - Рандерс 1:0

Клуж - Јаблонец 2:0

Табела: Алкмар 14, Рандерс 7, Јаблонец 6, Клуж 4.

Група Е:

Фејенорд - Макаби Хаифа 2:1

Унион Берлин - Славија Праг 1:1

Табела: Фејенорд 14, Славија 8, Унион 7, Макаби 4.

Група Ф:

Копенхаген - Слован 2:0

ПАОК - Линколн 2:0

Табела: Копенхаген 15, ПАОК 11, Слован 8, Линколн 0.

Група Г:

Витесе - Мура 3:1

Тотенхем - Рен (одложено)

Табела: Рен 11, Витесе 10, Тотенхем 7, Мура 3.

Група Х:

Базел - Карабаг 3:0

Омонија - Каират 0:0

Табела: Базел 14, Карабаг 11, Омонија 4, Каират 2.