Читај ми!

Славља гостујућих тимова у првим мечевима Лиге Европе

Победе гостујућих тимова обележиле су прве вечерашње утакмице четвртог кола Лиге Европе, јер је на свом терену славила само Спарта Праг надигравши Селтик са 4:1. Уз Црвену звезду на гостујућим теренима славили су Арсенал, Сиваспор, Антверп, Зорја, Динамо Загреб и Јанг Бојс.

Иако су и у делу Спарте и Селтика Гости добро ушли у меч и повели већ у 15. минуту игре голом Едуарда, домаћини су успели да десетак минута касније изједначе, а потом и преокрену резултат на 2:1 головима Хандка и Јулијуса.

У другом полувремену неизвесност је трајала до 80. минута када Јулијус новим поготком увећава на 3:1 и учинило се да ће то бити коначни резултат меча, али је у 4. минуту судијске надокнаде наш интернационалац Срђан Плавшић постигао погодак за коначних 4:1.

Арсенал јеочекивано у гостима надиграо Молде са чак 3:0 и учврстио се на водећој позицији у групи Б.

Истим резултатом на гостовањима су славили Зорја у дуелу са АЕК-ом и Динамо Загреб над Волсбергом, а Сиваспор је надиграо Карабаг са 3:2.

Уз Црвену звезду која је надиграла Гент са 2:0, идентичним резултатом је победу однео и тим Хофенхајма над Либерецом па су је учврстили на првом месту у групи Л са 12 бодова, док су цевено-бели други са девет, Либерец трећи са три бода, а Гент је последњи без бодова.

Преосталих 11 мечева четвртог кола је у току.

Лига Европе 4. коло:

Група А:
Клуж - Рома       
ЦСКА Софија - Јанг бојс 0:1
Табела: Рома 8, Јанг бојс 7, Клуж 5, ЦСКА Софија 1

Група Б:
Молде - Арсенал 0:3
Дандалк - Рапид Беч
Табела: Арсенал 12, Молде 6, Рапид Беч 3, Дандалк 0

Група Ц:
Ница - Славија Праг
Бајер Леверкузен - Хапоел Бер Шева
Табела: Славија Праг 6, Бајер Леверкузен 6, Ница 3, Хапоел Бер Шева 3

Група Д:
Ренџерс - Бенфика
Стандард Лијеж - Лех Познањ
Табела: Ренџерс 7, Бенфика 7, Лех Познањ 3, Стандард Лијеж 0

Група Е:
Гранада - Омонија
ПСВ - ПАОК
Табела: Гранада 7, ПАОК 5, ПСВ 3, Омонија 1

Група Ф:
АЗ Алкмар - Реал Сосиједад
Наполи - Ријека
Табела: Наполи 6, АЗ Алкмар 6, Реал Сосиједад 6, Ријека 0

Група Г:
АЕК - Зорја 0:2
Брага - Лестер сити 3:3
Табела: Лестер сити 10, Брага 7, АЕК 3, Зорја 3

Група Х:
Лил - Милан 1:1
Спарта Праг - Селтик 4:1
Табела: Лил 8, Милан 7, Спарта Праг 6, Селтик 1

Група И:
Карабаг - Сиваспор 2:3
Макаби Тел Авив - Виљареал 1:1
Табела: Виљареал 10, Макаби Тел Авив 7, Сиваспор 6, Карабаг 0

Група Ј:
ЛАСК Линц - Ројал Антверп 0:2
Тотенхем - Лудогорец
Табела: Ројал Антверп 9, Тотенхем 6, ЛАСК Линц 6, Лудогорец 0

Група К:
ЦСКА Москва - Фејенорд 0:0
Волфсбергер - Динамо Загреб 0:3
Табела: Динамо Загреб 8, Фејенорд 5, Волфсбергер 4, ЦСКА Москва 3

Група Л:
Гент - Црвена звезда 0:2
Слован Либерец - Хофенхајм 0:2
Табела: Хофенхајм 12, Црвена звезда 9, Слован Либерец 3, Гент 0