Читај ми!

Дерби првог кола Лиге шампиона на "Алијанц арени", Бајерн дочекује Атлетико (21.00, РТС1)

У уторак је почело ново издање Лиге шампиона, док се у среду играју мечеви у групама А, Б, Ц и Д. Дерби дана, истовремено једну од најзанимљивијих утакмица првог кола, играју Бајерн и Атлетико Мадрид у Минхену. Меч са "Алијанц арене" можете пратити у директном преносу на Првом програму РТС-а (21.00), док кретање резултата са те, али и осталих утакмица, можете пратити на нашем порталу.

Овогодишња Лига шампиона почела је у уторак узбудљивим мечевима првог кола, које се наставља и у среду, а на програму су утакмице у групама А, Б, Ц и Д.

У оквиру Групе А, шампион Европе, тим Бајерна, на свом терену дочекује тврду и неугодну екипу Атлетика из Мадрида, предвођену Дијегом Симеонеом.

Бајерн јесте фаворит, многи кажу да Баварци играју и најлепши фудбал у Европи, али су у неколико мечева у Бундеслиги ове сезоне показали да су рањиви.

Атлетико је, после сезоне лутања, чини се поново нашао своју игру и Чоло Симеоне поново на окупу има екипу која може да се бори за највише домете, како у Шпанији, тако и у Европи.

Утакмица на "Алијанц арени" игра се од 21 сат, директан пренос је на Првом програму РТС-а.

У другој утакмици исте групе, Салцбург у Аустрији дочекује екипу московске Локомотиве, коју предводи једини српски тренер у Лиги шампиона – Марко Николић.

У груп Б, два кандидата за пролаз у осмину финала играју мечеве на својим теренима.

Интер ће на "Меаци" угостити Борусију из Менхенгладбаха, док Реал игра против украјинског Шахтјора.

Своје такмичење почиње и Манчестер сити, који ће на свом "Етихаду" дочекати екипу Порта, док се у оквиру Групе Ц у Пиреју састају Олимпијакос и Олимпик Марсељ.

Отварање Групе Д обележиће дуел Ливерпула и Ајакса, док се у другој утакмици у Норвешкој састају Мидтјиланд и Аталанта.

Лига шампиона, прво коло, среда:

Група А: Салцбург - Локомотива Москва (18.55), Бајерн - Атлетико Мадрид (21.00, РТС1)

Група Б: Реал Мадрид - Шахтјор (18.55), Интер - Борусија Менхенгладбах (21.00)

Група Ц: Манчестер Сити - Порто, Олимпијакос - Марсељ (21.00)

Група Д: Ајакс - Ливерпул (21.00), Мидтјиленд - Аталанта (21.00)