Олимпијски комитет увећао тим Србије за надметања у Паризу

Олимпијски комитет Србије (ОКС) је на данашњој седници Извршног одбора у Олимпијској кући уврстио је шест нових спортиста у Олимпијски програм Париз 2024, док је 20 младих спортиста стекло статус за коришћење Развојног програма.

У Олимпијски програм Париз 2024 уврштене су атлетичарке Адриана Вилагош и Ангелина Топић, рвачи Али Фејзола Арсалан и Хетик Цаболов, као и веслачи у дубл скулу Александар Беђик и Александар Филиповић.

Извршни одбор ОКС састао се данас 13. пут у Олимпијском циклусу Париз 2024 и усвојио извештаје шефа мисије за Медитеранске игре Оран 2022. и за Европски олимпијски фестивал младих у Бањској Бистрици 2022.

Српски спортисти освојили су 13 златних, седам сребрних и 11 бронзаних медаља на Медитеранским играма, док су на Европском фестивалу младих освојене две златне, три сребрне и једну бронзану медаљу.

Летње Олимпијске игре у Паризу одржаће се од 26. јула до 11. августа 2024. године.

недеља, 06. јул 2025.
25° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом