O danonoćnom zbrinjavanju Covid bolesnika

Kako žive stanari Doma za stare "Bežanijska kosa" (Gerontološki centar Beograd) u doba korone. Šta im nedostaje, kako provode dane i da li im u posete dolaze rođaci i prijatelji? Odgovore ćemo potražiti od Milene Mašić, korisnice Doma "Bežanijska kosa"u Beogradu.

Milena Mašić već četiri godine živi u ovoj ustanovi. Kao osoba sa invalididetom ima svu brigu i pažnju stručnog osoblja. Pored zdravstvene nege, svaki dan joj je ispunjen i radno-okupacionim sadržajima.

U rubrici za zdravlje završavamo serijal intervjua posvećen bolestima oka. Danas govorimo o glaukomu, oboljenju koje može trajno da ošteti vid, ako se ne otkrije na vreme. Zbog čega nastaje, a kako se glaukom dijagnostikuje i leči ? Pitaćemo oftalmologa, dr Dejana Rašića, docenta na Medicinskom fakultetu u Beogradu.

A kako zdravstveni radnici pomažu pacijentima obolelim od korona virusa u bolnicama? Kako štite sebe i svoje porodice? O danonoćnom zbrinjavanju teških bolesnika, strahovima i veri u pobedu nad Kovidom 19, govoriće Marija Galić, predsednica Udruženja medicinskih sestara i tehničara Kliničkog centra Srbije (KCS) "Sestrinstvo", inače glavna sestra Odeljenja Klinike za kardio-hirurgiju KCS i Irena Mitrović, medicinska sestra na Klinici za Infektivne i tropske bolesti KCS.

Urednik i voditelj Marina Stojadinović.

Muzički urednik Dragan Dimić.

Naslovna stranica - Klinika za infektivne i tropske bolesti KCS 

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет две године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво