Читај ми!

Студио 6 на бис – Мандала

Подсетићемо се наступа Судешне Батачарје и Растка Обрадовића, одржаног 9. марта 2020. године.

Мандала је музички пројекат ослобођен жанровских одредница, произашао из продуцентске радионице Мултикултиватора. Растко Обрадовић и Судешна Батачарја на интимном путовању крећу пут откривања и портретисања сопствених пасија, страхова, искустава и схватања. Својеврсна мапа овог пара аутора, буди инстинкте и призива емоције. „Уласком у мандалу, крећући се ка њеном нуклеусу, а вођени космичким процесима, они трансформишу универзум из хаоса у радост музицирања".

Судешна Батачарја (Sudeshna Bhattacharya), сарод
Судешна на свом инструменту изводи, представља и чува богату традицију индијске музике. Сарод свира од осме године живота. У индијској култури уобичајено је да се овај инструмент наслеђује од оца на сина. Постоје само три жене на свету које свирају сарод, а Судешна је једна од њих. Године 2001. освојила је награду за најбољег индијског музичара. Годину дана касније проглашена је најбољим извођачем у Индији. Успешно наступа по свету, још од 1999. године, изводећи класичну индијску музику, као и жанр такозване, музичке фузије. Судешна живи у Норвешкој и предаје на норвешкој Музичкој академији у Ослу.

Растко Обрадовић, саксофон
Нова појава на европској џез сцени, овај млади уметник је изражајни извођач и надарени композитор. Дипломирао је на норвешкој Музичкој академији у Ослу. Успео је за кратко време да нађе свој, аутентичан звук и музички језик, првенствено делећи сцену са уметницима из целог света. Проглашен је најбољим младим уметником 2019. године у Србији.

Концерт jе остварен у сарадњи са удружeњем Мултикултиватор а уз подршку Амбасаде Краљевине Норвешке у Србији.

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи