уторак, 02.11.2021, 08:55 -> 15:26
Извор: РТС
Odbojkašice na pesku od sada mogu umesto bikinija da nose šortseve, ali moraju da budu uski
Međunarodna odbojkaška federacija promenila je svoj „dres-kod“ za igračice odbojke na pesku, što znači da će od sada moći da nose šortseve umesto donjeg dela bikinija.
Promena je došla nakon poteza norveške ženske odbojkaške reprezentacije, koja je kažnjena zato što su igračice umesto propisanih donjih delova bikinija nosile šortseve na Evropskom prvenstvu u Španiji.
Evropska odbojkaška federacija im je tada za „nepropisno oblačenje“ izrekla kaznu od 1.500 evra, odnosno 150 evra po igračici.
Sa druge strane, Odbojkaška federacija Norveške saopštila je tada da stoji uz svoje sportistkinje i da će platiti bilo koju kaznu koja bude propisana.
Nova pravila glase da igračice „moraju da nose uske šortseve“ i sportske topove.
Muškarcima je takođe propisano da nose šortseve i sportske majice, ali se na navodi u pravilima da moraju da budu „uski“, prenosi Si-En-En.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар