субота, 22.08.2020, 09:00 -> 09:17
Извор: РТС
Sokobanja ima sve što vam duša za leto ište – jezera, reku, akva-park, planine i banju
Jedna od najtraženijih turističkih destinacija je Sokobanja, koja obara sve rekorde posećenosti. Prema podacima iz jula samo u privatnom smeštaju je zabeleženo više od 105.000 noćenja, a čini se da je situacija u avgustu još bolja.
„Trenutno u Sokobanji noći 15.000 ljudi, a tokom dana vikenda taj broj se penje i na 20.000 ljudi. Bilo je za očekivati da će jedna ovakva destinacija koja se 183 godine bavi turizmom i ima raznovrsnu i kompletnu ponudu, ali nismo očekivali da će posle vanrednog stanja u tolikom procentu nadmašiti prošlogodišnju posetu“, kaže Ljubinko Milenković, direktor Turističke organizacije Sokobanje.
Prošlogodišnji turistički promet je, kako kaže, bio rekordan sa 126.000 dolazaka i 600.000 noćenja.
„Sudeći po tome da je prošlo već dve trećine avgusta i prema podacima o prometu i rezervacijama za naredni period, avgust ove godine biće sigurno za 15 do 20 odsto bolji u odnosu na prošlu godinu“, navodi Milenković.
Zbog pandemije broj inostranih dolazaka je mnogo manji, ali to nadomešćuju domaći gosti, najviše iz Beograda, Vojvodine, Kragujevca, Niša, Zaječara, Leskovca...
Prema njegovim rečima, iako je većina ljudi početkom godine planirala letovanje na moru, posetioci su zadovoljni smeštajem i ponudom u Sokobanji.
„Sokobanja je adekvatna zamena za more. Ima dva jezera, reku Moravicu, akva-park. Sve to može da nadomesti potrebu da se letnji odmor provede uz vodu. Ko je želeo planinu, u blizini ih ima četiri, a ko je želeo banju takođe je mogao to ovde da nađe“, ističe Milenković.
Zanimljivo je i da je od 260.000 vaučera koje je Vlada Srbije podelila, oko 80.000 je potrošeno u Sokobanji.
Sezona još nije ni izbliza gotova, jer Milenković navodi da je 80 odsto smeštajnih kapaciteta rezervisano i u septembru i oktobru.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 17
Пошаљи коментар