Читај ми!

Fejsbuk i Gugl će morati da plaćaju medijima u Australiji za prenošenje njihovih vesti

„Gugl“ i „Fejsbuk“ će morati da plaćaju medijima da bi prenosili njihove vesti za australijske korisnike, jer je Australija postala prva država u svetu koja je takvu meru zvanično uvrstila u svoje zakonodavstvo.

Tehnološki giganti su se oštro protivili novom zakonu, a Fejsbuk je prošle sedmice ukinuo prenošenje informativnih sadržaja u Australiji zbog toga.

Odluka je ukinuta ove nedelje, posle pregovora sa vladom po kojima su se obe kompanije uspele da izdejstvuju da ne budu obuhvaćene novim zakonom, ali su se obavezale da plate značajne iznose pojedinim australijskim medijskim kućama za njihov sadržaj, piše Bi-Bi-Si.

Zakon u Australiji posmatra se kao test za moguće slične zakonske regulative u drugim zemljama, s ciljem da se od digitalnih platformi naplati prenošenje vesti.

Zakon sa amandmanima usvojen je u Predstavničkom domu u četvrtak, nakon što je prethodno prošao u Senatu.

Nova regulativa podstiče tehnološke gigante i informativne organizacije da sami postignu dogovore o naplati sadržaja.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 26. април 2024.
18° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво