Ноћ у музеју... због селфија са диносаурима

Аустралијска полиција поднела је пријаву против студента из Немачке због проваљивања у музеј у Сиднеју. Надзорне камере снимиле су младића како се шета по музеју и слика са изложеним диносаурима.

Паул Кун провалио је у Музеј Аустралије у Сиднеју 10. маја, око један сат после поноћи, наводи Полицијска управа Новог Јужног Велса. Двадесетпетогодишњи студент разгледао је изложбе четрдесетак минута, преноси Индипендент.

„Поред неких експоната снимио је селфије, украо је каубојски шешир и једну слику коју је скинуо са зида и отишао“, објашњава Шон Хенеј, главни инспектор ПУ Новог Јужног Велса.

Кун се данас појавио на суду где му је саопштено да га терете за крађу шешира и уметничког дела. Кауција му је одобрена уз услов да преда пасош. 

Музеј Аустралије најстарији је музеј у тој земљи. Затворен је због реновирања од августа прошле године. 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 15. јул 2025.
26° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом