Читај ми!

Шта смо урадили планети Земљи за мање од четири деценије

Иако још увек постоје они који оспоравају климатске промене, захваљујући упоредним снимцима које је је забележио "Google Earth" од 1984. године до данас могу се видети њихови разорни ефекти.

Нема сумње да су највеће промене околине у историји планете Земље забележене у последњих 50 година.

На видео-снимку који је објавио "Google Earth" може се видети како се планета мењала од 1984. године, а уз то се могу сазнати и корисне информације о резултатима климатских промена, као што је повлачење од 20 километара глечера Колумбија који се најбрже мења од свих глечера на планети. Такође, може се видети како Амазонска прашума  нестаје и претвара се у села и фарме.

На сајту "Google Earth-а" могуће је видети промене сврстане у пет различитих категорија – Шуме које се мењају, Крхка лепота, Извори енергије, Планета која се загрева и Урбана експанзија.

Могу се сазнати и информације како се лепа природа мења због људског утицаја и климатских промена.

Број коментара 12

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 16. јул 2025.
23° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом