Нова Римчева „звер“ има скоро 2.000 коњских снага

Хрватски иноватор и произвођач електричних аутомобила Мате Римац је на Женевском аутосајму скинуо покривач са свог новог „Ц2“ возила, чије карактеристике делују нестварно.

Римчев супераутомобил помоћу лакших и снажнијих батерија може да развије 412 километара на час, а до 100 километара на час стиже за мање од две секунде! Тачније 1,85.

Такве перформансе возило, названо „Ц2“ (Concept Two), дугује изузетној снази батерија од 120 киловат-часова, помоћу којих развија невероватну 1.941 коњску снагу и обртни моменат од 2.300 њутнметара.

Осим тога, капацитет батерије омогућава да аутомобил пређе 650 километара са једним пуњењем. Римац је истакао да Ц2 има и четврти степен аутономне технологије.

Хрватски произвођач планира да укупно направи око 100 возила.

Број коментара 15

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 14. јул 2025.
32° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом