недеља, 17.05.2015, 10:23 -> 10:41
Робот ушива као најумешнији хирург
Роботи ће несумњиво унети револуцију у хирургији што је на фасцинантан начин приказано на промотивном снимку "Da Vinci Surgical System" док ушива оштећено грожђе.
Начин на који се механичке руке покрећу изузетно подсећа на људске покрете. За то постоји добар разлог. Иако се ради о роботу, систем не може да се помера нити оперише самостално, већ га у потпуности контролише хирург.
Ипак, ова технологија је осмишљена како би се прошириле хируршке могућности, а операције направиле мање инвазивним.
За разлику од људи, механичке руке се не тресу, а захваљујући најновијим унапређењима су и флексибилније и могу да уђу кроз мање резове.
Наравно, треба да прође још доста времена да се овако нешто усаврши, али доктори сматрају да ће бити од велике користи у будућности.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар