Читај ми!

ЕУ „пустила“ мобилне у авионе, али не и вај-фај!

Европска агенција за безбедност ваздушног саобраћаја дозволила је употребу мобилних телефона и таблета током целог лета, али уз ограничену употребу интернета.

„Нов пропис данас ступа на снагу, али ће авио-компаније морати прво да подесе своје авионе на нови систем", наводи се у саопштењу ЕАСА.

Према постојећим прописима, путници морају да своје уређаје ставе на „режим током лета авионом“ (flight mode), односно да искључе бежичну везу са интернетом, јер ти сигнали могу да ометају системе управљања авиона.

Европска комисија је раније дозволила да путници користе интернет и шаљу електронску пошту када авиони лете изнад 3.000 метара.

„Нова мера дозвољава авио-компанијама да путници користе мобилне телефоне и таблете током целог лета", навела је европска агенција и додала да још није дозвољено коришћење бежичног интернета (WiFi) током целог лета.

Свака авио-компанија ће морати претходно да провери да ли та мера не угрожава летове. Те компаније имају осам месеци да се прилагоде новом систему.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 13. мај 2025.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом