четвртак, 07.11.2013, 18:40 -> 12:32
Има 5.000 коњских снага и изгледа као „бетмобил“
На сајму аутомобила у Дубаију изложено је нешто стварно посебно - четвороточкаш "Devel Sixteen". Конструктори кажу да испод хаубе има невероватних 5.000 коњских снага, до 100 километара на сат достиже за 1,8 секунди, а може да иде брзином од 560 километара на сат.
Сајам аутомобила у Дубаију један је од најзначајнијих догађаја у свету четвороточкаша. Ове године, на сајму је изложено нешто стварно посебно. Барем на папиру. Компанија из Дубаија изложила је Devel Sixteen, који, наводно, има мотор од 5.000 коњских снага.
Тако је, чак пет пута више од „бугати вејрона"!
Када то знамо, ни следећи подаци не могу да изненаде: ни брзина до 100 километара на сат после само 1,8 секунди, а може да достигне брзину од чак 560 километара на сат.
"Defining Extreme Vehicles Car Industry L.L.C." објашњава да су хтели да направе стварно јединствена кола. Цену нису саопштили.
Чак подсећа на бетмобил.
Ипак, многи стручњаци изразили су, најблаже речено, велике резерве према наведеним подацима. Истичу да би волели да га виде на путу.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 13
Пошаљи коментар