Змија отровница прекинула меч Доминика Тима у Бризбејну

Аустријанац Доминик Тим (30) имао је ненадано – два противника у Аустралији, у првом колу квалификација за турнир „Бризбејн Интернешенел".

Освајач Отвореног првенства САД 2020. године, због змије отровнице накратко је морао да прекине тениски меч. Некадашњи трећи тенисер света играо је против аустралијског младог тенисера Џејмса Мекејба и изгубио је први сет резултатом 2:6.

У тренутку када је успео да преокрене меч у своју корист, навијачи су на терену приметили – змију, позвани су чланови обезбеђења, а судија је морао привремено да прекине меч. Уочена змија кретала се по терену број два.

На крају је хватач змија ухватио смеђу змију, дугу око пола метра и уклонио је са терена, након чега је меч настављен.

Тим је успео да спаси три меч лопте при резултату 3:5 у другом сету пре него што је победио са 7:6.

Сада се Аустријанац, који се борио са повредама и проблемима са самопоуздањем, попео на 98. позицију листе првих 300 тенисера, и потребно је да победи у још једној квалификационој утакмици да би се пласирао у главни жреб у Бризбејну.