Читај ми!

Све остављам... Хермесов наследник планира да свом баштовану остави све што има

Николас Пуех, унук оснивача компаније „Хермес", 80-годишњи милијардер и сувласник луксузне дизајнерске куће, нема деце, али има велико богатство. Како је најавио, богатство које се процењује на више од десет милијарди долара, планира да остави свом баштовану.

Милијардер нема биолошких потомака, а највећа страст су му коњи и пси којима је окружен. Свог баштована, у чијем друштву је провео много година, сматра својим најближим пријатељем и јединим достојним свог наследства. Баштован ће бити усвојен, како би се избегла било каква могућност да се његово наследство оспори.

Николас ће Мароканца који има 51 годину усвојити као свог сина, па ће тако имати право да наследи све што поседује његов отац. Поред готовине, акција и новца депонованог у приватној фондацији, Николас има  и некретнине широм света, укључујући кућу на обали Женевског језера, имања у Шпанији и Мароку.

На овај потез Николас се одлучио због освете члановима породице. Компанија „Хермес“, која се бави производњом каишева и седла за јахање, на тржишту данас вреди око 220 милијарди долара. Име је добила по свом оснивачу Терију Хермесу.

Проблем и у компанији „Хермес" настали су када је глобална група LVMХ 2014. понудила далеко више од процењене тржишне вредности за акције компаније и стекла значајан удео у некадашњој породичној компанији. Тада је дошло до раскола између оних који су прихватили понуду и оних који су желели да очувају „Хермес" као породични бренд.

Николас је тада дао оставку на руководећу позицију у компанији, али је задржао свој удео у акцијама, чија је вредност значајно порасла након преузимања LVMХ-а.

„Николас се после свега осећао превареним и изопштеним“, навели су анонимни извори.

субота, 17. мај 2025.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом