Фотографије „Битлса“ продате на аукцији за 290.000 евра

На стотине до сада невиђених фотографија Битлса са њихових првих концерата у САД продате су за 253.000 фунти, односно 290.000 евра, на аукцији у Енглеској, преноси АП.

Наводи се да је аутор фотографија Мајк Мичел, који је у то време имао 18 година, усликао наступе „Битлса“ у вашингтонском „Колосеуму“ и „Грађанском центру“ у Балтимору 1964. године, и као конференцију за медије уочи концерта и долазак бенда на железничку станицу „Јунион“ у Вашингтону.

Укупно је око 400 негатива продато је јуче у акцијској кући „Омега окшенс“ на северозападу Енглеске.

На истој аукцији по цени од 43.200 фунти (око 50.000 евра) продат је црни „мерцедес“ из 1984. године, који је био у поседу једног од чланова Битлса Џорџа Харисона.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом