Јеловник са ручка Путина и Ђинпинга пун пикантерија

Након званичног дела састанка у Москви, лидери Русије и Кине, Владимир Путин и Си Ђинпинг имали су свечани ручак, а на јеловнику су се нашла традиционална руска јела.

На свечаном ручку у Кремљу Путин је послужио Ђинпинга палачинкама са кавијаром.

На менију је била и салата од морских шкољки, крем супа од смрчка, шербет од урми, свињски одрезак са кромпиром, филе од лососа са сосом од шаргарепе и чоколадни сладолед, преноси Спутњик.

Раније је Си Ђинпинг већ говорио о томе да он и његова породица веома воле руски сладолед.

У септембру прошле године у Владивостоку Путин је предао кинеском колеги кутију са слаткишима. Кинески лидер је навео да је шлаг у Русији бољи, због чега је и сладолед „посебно укусан“.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 28. фебруар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом