Гејтс и други филантропи улажу милијарде у истраживање обновљиве енергије

Суоснивач „Мајкрософта“ Бил Гејтс најавиће сутра историјски највеће партнерство у истраживању обновљиве и чисте енергије, преноси сајт "ClimateWire".

Партнерство Гејтса и других богатих филантропа биће фокусирано на истраживање и искоришћавање нових извора обновљиве енергије и смањивање емисије штетних гасова.

Према првим информацијама, најбогатији човек на планети уложиће две милијарде долара, док ће укупно улагање бити познато сутра када све буде саопштено пред почетак климатског самита у Паризу.

„Ово је највеће појединачно улагање у кооперативно истраживање са циљем смањивања ослобађања штетних гасова“, пише Greenwire.

„Гејтс фондација“ иначе не улаже у развој енергетске технологије, већ се фокусира на борбу против сиромаштва и искорењивање болести. Међутим, Гејтс је најавио пре неког времена да човечанство ради свог опстанка мора да почне да улаже више новца у истраживање нових извора „зелене“ енергије.

Улагање две милијарде долара његовог личног богаства тек је почетак у постизању циља да човечанство у наредних 35 година достигне нулти ниво емисије штетних гасова и коришћења фосилних горива.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 22. април 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом