Читај ми!

Умро режисер „Дипломца“ Мајк Николс

Мајк Николс, редитељ култног филма „Дипломац“ из 1967. године, умро је у 84. години.

Николс је умро у среду, 19. новембра, преноси Еј-Би-Си Њуз.

Амерички режисер рођен је 6. новембра 1931. у Берлину као Михаил Игор Пешковски. Отац му је био пореклом руски Јеврејин, а мајка немачка Јеврејка.

Од нацистичког режима породица је побегла у САД када је Николс имао седам година.

Николс је један од 12 људи који су у каријери добили награде Еми, Греми, Оскар и Тони. Међу његовим познатијим филмовима су и Ко се боји Вирџиније Вулф? (1966), Квака 22 (1970), Запослена девојка (1988).

Последњи Николсов филм је Рат чарлија Вилсона из 2007, са Џулијом Робертс и Томом Хенксом.

Био је и добитник награде за животно дело коју додељује Амерички филмски институт.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 24. септембар 2025.
24° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом