Читај ми!

Депардје грађанин Саранска

Француски глумац Жерар Депардје и званично је постао Рус јер је пријавио боравак на адреси Демократска улица у граду Саранску. „Шушка“ се да се у том крају гради кућа за познатог глумца, као и да је већ виђен за неке државне функције.

На свечаности у главном граду руске републике Мордовије, Саранску, француски глумац Жерар Депардје добио је сталну регистрацију, јавио је Итар-Тас.

Депардје је регистрован у стану рођака његовог пријатеља, директора Државног филмског фонда Русије, Николаја Бородачева, родом из Саранска - који су се сложили да помогну у сређивању неопходних правних формалности.

Глумац је од сада регистрован у Демократској улици у Саранску, називајући датум и адресу регистрације симболичнима.

Депардје је први пут посетио Саранск у јануару ове године, одмах након што му је руски председник Владимир Путин уручио пасош држављанина Русије.

Тада је француски глумац примљен у Мордовији с усхићењем, предлагали су му функцију републичког министра културе и кућицу на селу, а министар информисања Валериј Маресјев је рекао да се то „питање разматра".

Депардје се „кандидовао" за представника Мордовије у ФИФА, будући да ће Саранск - међу осталим руским градовима, бити 2018. домаћин светског првенства у фудбалу.

Медији, такође, тврде да се у подмосковским месту Белије Столби - где се налази Државни филмски фонд планира изградња куће за Депардјеа, преноси руска новинска агенција.

„Слава Русији, слава Мордовији. То је регион који нема нафте и гаса, али је богат људима који идеје спроводе у живот", рекао је Депардје на данашњој свечаности.

Број коментара 15

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 22. септембар 2025.
23° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом