Модна ревија за независност Шкотске

Британска модна креаторка Вивијен Вествуд одржала је у Лондону модну ревију у знак подршке пристилацама независности Шкотске, само неколико дана уочи референдума о самоопредељењу те аутономне области Велике Британије.

Модели су носили килтове и одећу с дезеном шкотске заставе, као и беџеве с натписом „да“ (Yes) за независност.

„Будућност може једноставно да буде невероватна, а Шкотска ће имати значајан утицај у свету“, рекла је Вивијен Вествуд, која је синоћ представила своју модну колекцију за пролеће-лето 2015. године.

Британске познате личности су се активно укључиле у предизборну кампању за референдум који ће бити одржан у четвртак.

Већина њих се противи независности, међу којима су Мик Џегер, Пол Макартни, Дејвид Боуви, астрофизичар Стивен Хокинг, глумица Џуди Денч и списатељица Џоана Роулинг.

Једна од највећих присталица независности Шкотске је глумац Шон Конери, који на једној надлактици има тетоважу "Scotland Forever".

За независност Шкотске су се изјаснили и редитељ Кен Лоуч, шкотски глумци Џерард Батлер и Ален Куминг и британски Расел Бренд, Питер Мулан, као и писац Ирвин Велш.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 28. децембар 2025.
2° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом