Читај ми!

Поп звезде или цртани јунаци?

Одећа, фризура, па и темперамент као да су пресликани... у стварност! Случајно или намерно, многе звезде светске музичке сцене подсећају на јунаке популарних цртаних филмова.

Љубав према цртаним ликовима изгледа да може да провири из подсвести. Музичких звезда, њихових стилиста или менаџера.  

Бијонсе последњих година често наступа у изазовним трикоима, баш као и Џози Браун, чланица измишљене групе "Josie and the Pussycat Dolls". Ту је и бујна фризура по којој су познате обе певачице, додуше Бијонсе је недавно скоро немилосрдно скратила своју косу.

Кејти Пери воли необична стилска решења. Са друге стране, Марџ Симпсон је смерна домаћица која не воли модне експерименте. Ипак, њих две повезује љубав према плавим увојцима. 

Једина дама у цртаном серијалу Нинџа корњаче, црвенокоса Ејприл О'Нил подсећа доста на Ријану. Или се, пак, лепотица са Барбадоса са својим тимом стилиста труди да личи на добру пријатељицу Леонарда, Микелађела, Донатела и Рафаела.

Иако су почетком деведесетих обе кренуле у поход ка светској слави, Бритни Спирс нешто је познатија од своје „двојнице“ Сејлор Мун, звезде јапанске аниме. 

Ексцентрицизму наклоњене певачице попут Ники Минаж готово се не разликују од цртаних јунака. У случају америчке реперке, љубичаста коса и гардероба безмало су идентичне као код Џем, која је у нацртаном свету наступала са бендом „Холограми“ средином осамдесетих година.

И Мараја Кери, Ешли Симпсон, Флоренс Велч и многи други имају своје близанце у свету нацртаних, а јавности остаје да размишља о томе да ли је реч о маркетиншком потезу и повећавању броја обожавалаца или истинска тежња ка нестварном.  

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 25. август 2025.
19° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом