Читај ми!

Како ајкуле због климе „тероришу“ Аустралијанце, поново су напале

Од почетка године седморо Аустралијанаца је страдало од напада ајкула. Стручњаци истичу да су комбинација циклона Ла Ниња и нижих температура централног Пацифика утицали да акјуле промене начин лова и чешће нападају људе.

Велике беле ајкуле убиле су ове године највише људи, седморо, од када се бележе напади ајклула на људе,  још од 1934. године.

Тако је нападнут и тринаестогодишњи дечак који се купао у раним јутарњим сатима на популарној градској плажи Порт Маквери у Њу Саут Велсу.

Дечак је превезен у болницу са повредама стопала и натколенице.
"Невероватно је да је био прилично добре воље када је наша екипа стигла", рекла је докторка Сузан Џорџ из Хитне службе, захваливши се локалним спасиоцима.

„Рекла бих да ће овај младић имати неколико прича да исприча својим пријатељима када буде довољно добар да се врати у школу", додала је госпођа Џорџ.

Научници сматрају да феномен Ла Ниња и ветрови мешају хладну воду са дна океана. Та вода циркулише ка површини, па је температура воде у централном Пацифику много нижа.То ајкуле „тера" ка обалама , где је водена маса топлија.

субота, 17. мај 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом