Читај ми!

Поп музика је површна

Свој седми студијски албум "Biophilia" ексцентрична исландска уметница Бјорк сврстава у фолк жанр савременог доба, а поп музику оцењује као површну.

Исландска певачица Бјорк поп музика види као површну, а свој нови албум Biophilia описала је као „фолк музику савременог доба".

Бјорк је рекла да иако је Biophilia албум поп музике, она га радије назива фолк албумом.

„Никада ме нису привлачили Ворхол и цео тај поп покрет - сматрала сам да су површни. Више волим фолк. Народ. Људе", навела је 45-годишња певачица, а преноси Њу мјузикал експрес - НМЕ.

Описујући мултимедијални албум који спаја музику, апликације за ајпед, ајфон и Интернет Бјорк је као главни циљ истакла сопствену жељу да одагна досаду.

„Верујем да уколико сам ја радознала и узбуђена, већа је вероватноћа да ће то бити и слушаоци", додала је уметница.

Бјорк, која је 13 пута била номинована за награду Греми, објавила је шест студијских соло албума пре издања Biophilia.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 13. јул 2025.
31° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом