„Супернатурал“ са „Џез комбо“ бендом

Један од учесника овогодишњег фестивала „Супернатурал“ је и италијански музичар Никола Конте, светски познат као утемељитељ есид џеза. Наступ његовог бенда „Џез комбо“, најављен је за 23. април у Ботаничкој башти.

Италијански џез музичар Никола Конте наступиће на еколошки оријентисаном фестивалу „Супернатурал", који ће бити одржан 23. априла у Ботаничкој башти у Београду.

Организатори „Супернатурала" најављују Контеов долазак у српску престоницу у пратњи шесточланог бенда „Џез комбо" (Jazz Combo).

Бенд познат по звуку есид џеза, комбиновању елемената босанове, "easy listening" стила и индијске музике, на јединствен начин изводи мелодије из италијанских филмова шездесетих година.

Kонтеов први албум био је "Jet Sound" објављен 2000. године, а уследили су Jet Sounds Revisited remiks, Other Directions , Rituals, као и џез издање The Modern Sound of Nicola Conte.

Покрет „Супернатурал" основао је истоимени фестивал 2007. године с циљем да кроз еколошке радионице, музику, боравак у природи, дружење и уметност, подигне еколошку свест младих људи у Србији.

Уместо као до сада у Кошутњаку, Фестивал ће сада бити први пут одржан у Ботаничкој башти, а организатори су саопштили да ће у продаји бити ограничен број од 2.000 уланзица.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 17. јул 2025.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом