Едо Мајка са „Спомен плочом“ у Новом Саду

У новосадском клубу „Фабрика“ 12. фебруара одјекнуће „Бомба“, али и „Но сикирики“, „Пржиии“ и други хитови које изводи Едо Мајка. Наступ у организацији Студентског културног центра Новог Сада биће и прилика да репер домаћој публици представи албум „Спомен плоча“.

После дужег времена балкански хип-хопер бритког језика Едо Мајка поново наступа пред новосадском публиком 12. фебруара у клубу „Фабрика".

Наступ у организацији Студентског културног центра Новог Сада биће одлична прилика за представљање његовог последњег албума Спомен плоча, који је у продаји већ неколико месеци, као и добар подсетник на старе хитове Бомба, Но сикирики, Пржиии и многе друге.

Босанско-херцеговачки музичар који живи и ствара у Загребу, а наступа широм Балкана, средином прошле године објавио је албум са 15 најпознатијих песама урађених у новим аранжманима.

„Овај бест-оф сам направио да бих заокружио некако последња четири албума и своје досадашње деловање на сцени. Враћам се свиркама са бендом, што не значи да ћу престати да радим у ди-џеј варијанти јер волим обоје", објаснио је прослављени уметник.

Захваљујући првенцу Слушај матер, који је објавио 2002. године, Едо Мајка постао је један од најслушанијих репера на овим просторима и почео да наступа по скоро свим градовима бивше Југославије. Организатори европских фестивала често га зову јер фестивалска публика одлично реагује на чврст звук његових нумера.

На рад прослављеног хип-хопера утицала је музика бројних музичких звезда региона, као што су Рамбо Амадеус, „Забрањено пушење", „Азра", „Дисциплина кичме", „Атомско склониште" и многи други.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 14. јул 2025.
27° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом