Читај ми!

Папа издаје рок албум!

Поглавар Римокатоличке цркве објавиће крајем новембра поп-рок албум под називом „Пробуди се!“. Папа неће певати већ ће његове поруке на неколико светских језика имати музичку подлогу, од поп-рока, преко прогресив рока, па до грегоријанских мелодија.

Амерички магазин Ролинг стоун представио је песму која ће се наћи на папином албуму. Реч је о нумери Wake Up! Go! Go! Forward!, то јест снимку дела говора папе Фрање који је одржао на енглеском језику у Јужној Кореји.

Поглавар Римокатоличке цркве говорио је окупљенима да треба да се пробуде и покрену, да не подлегну притисцима, изазовима и греховима.

Прогресивни рок који прати папину поруку обезбеђују синтесајзери, трубе и електричне гитаре, пише Ролинг стоун.

Папа Фрања у порукама на албуму Пробуди се! (Wake Up!) говори на италијанском, енглеском, шпанском и португалском језику, а музичка подлога на издању варираће од поп рока до грегоријанских мелодија.

Продуцент албума је дон Ђулио Нерони који је радио и са папама Јованом Павлом II и Бенедиктом XVI, па се у овом случају, како каже, трудио да буде веран посебности папе Фрање који се залаже за дијалог, отворена врата и гостољубивост.

Како је пренео Си-Би-Ес, део прихода од продаје папиног албума биће дониран за финансијску подршку избеглицама.

Папа је данас у оквиру своје турнеје по САД напустио Њујорк и отпутовао у Филаделфију, где ће боравити два дана.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 30. јул 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом