недеља, 06.04.2014, 09:38 -> 16:35
Арена на ногама уз „Дубиозу“
Тактовима песме „Волио БиХ“, босанскохерцеговачки бенд „Дубиоза колектив“ започео је синоћњи концерт у београдској Комбанк арени, пред око 12.000 посетилаца.
Концерт, који је трајао дуже од два сата, протекао је у одличној атмосфери, својственој том бенду.
Уз песме Транзиција, Први мај, Кажу, промовисали су Апсурдистан, који је изашао прошле године.
Иако нису желели да прогнозирају како ће концерт изгледати, ипак су успели да направе спектакл на овом, њиховом највећем концерту до сада.
На новом албуму је десет нових песама које су снимљене у Рајловцу поред Сарајева, а бенд је угостио групу "La PLebe" из Сан Франциска, као и „Мелодије свијести и бесвијести“ Предрага Луцића и Бориса Дежуловића.
Апсурдистан је, по замисли бенда, генерички назив за дистопијску државу у којој се све граничи са апсурдом.
Територија Апсурдистана је веома флексибилна и границе се шире или сужавају пропорционално присутној количини глупости.
На насловној страни албума се налази грб Апсурдистана који је симбол идеолошког бућкуриша који служи као темељ за друштвено-политичко уређење државе, комбинован са елементима који на сликовит начин представљају становнике „државе“ и њихове навике, уверења и систем вредности.
Као предгрупа „Дубиози“ наступили су новосадски панкери „Атеист реп“ који су на регионалној турнеји којом обележавају 25 година постојања бенда.
Почетком марта, новим спотом за песму Друго паковање најавили су нови албум који ће изаћи крајем ове године. Концерт је организовала промотерска кућа „Лонг плеј“.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 6
Пошаљи коментар