Читај ми!

Велики концерт „Музичка визија Балкана" померен због кише

Јединствени музички спектакл на Ушћу, „Музичка визија Балкана", због лошег времена је померен са петка, 2. септембра, на суботу, 3. септембар.

Велики концерт „Музичка визија Балкана" померен због кише Велики концерт „Музичка визија Балкана" померен због кише

Програм ће почети у 20 часова, а улаз је слободан. Kонцерт почиње извођењем дела Kарла Орфа „Kармина Бурана", а потом следе наступи светских и регионалних звезда, међу којима су Satori live, Dejan Petrović Big Band, Marko Louis и Esma' Band feat. Zahir Ramadanov Brass band.

Опера „Kармина Бурана" је првобитно требало да буде изведена на београдском Тргу републике, али је због великог интересовања публике и атрактивности догађаја додата програму концерта „Музичка визија Балкана", те ће све заједно бити одржано на Ушћу у суботу, 3. септембра, од 20 часова.

На сцени ће бити неколико стотина извођача. Уз хор и оркестар Српског народног позоришта и Уметнички ансамбл „Станислав Бинички", диригент ће бити Маестро Александар Kојић, а солисти су: сопран Марија Јелић, тенор Стеван Kаранац и баритон Васа Стајкић.

Овај спектакл на отвореном, као део ЦЕБЕФ-ових „Classical Sessions" програма, организује Центар београдских фестивала у сарадњи са Српским народним позориштем и Уметничким ансамблом „Станислав Бинички".

недеља, 21. септембар 2025.
29° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом