Српски цртаћ осваја награде по свету

Кратки анимирани филм „Сваких пет минута“ аутора Војина Васовића у протеклих недељу дана освојио је четири награде на фестивалима у САД и Канади. Симпатичан цртани о човековој тежњи за успехом добио је укупно чак 13 награда од како је започео фестивалски живот.

У протеклих недељу дана крагујевачки анимирани филм Сваких пет минута (5 Minutes Each), по сценарију и режији Војина Васовића, освојио је четири награде на међународним фестивалима у Канади и Америци.

На синоћној додели награда "Action/Cut2011" фестивала у Лос Анђелесу, филм је овенчан Специјалном наградом жирија, а њој су претходиле награде за уметничко достигнуће у анимацији на фестивалима "The Acholade" и "Best Shorts", као и освојено друго место у категорији кратког анимираног филма на "Mississauga Independent Film Festival" у Канади.

Филм метафорично говори о вечитој човековој тежњи за успехом, за уздизањемо које неминовно садржи и пад. Настао је прошлог лета у Крагујевцу у продукцији "To Blink Studio", а суфинансиран је средствима Скупштине града Крагујевца.

У току кратке фестивалске турнеје од непуна три месеца, филм је већ освојио 13 награда међу којима су и награде за анимацију коју потписује Никола Степковић и оригиналну музику коју је компоновао Владимир Керкез.

„Ово дело је шармантан и носталгичан поглед на време које лети и подсетник како би требало да уживамо у животу док можемо", речи су селектора „Филмшифт Фестивала" у Бостону, где ће се у наредном месецу, као и на фестивалима у Монтреалу, Вашингтону и Њу Орлеансу, филм наћи у званичној селекцији.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 31. јул 2025.
27° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом