уторак, 02.08.2011, 16:21 -> 22:11
Стижу „Мајмуни“
Српска премијера филма „Планета мајмуна: Почетак“ заказана је за сутра увече, у Београду и Новом Саду. На редовном биоскопском репертоару, остварење Руперта Вајта наћи ће се већ од 4. августа.
Остварење Планета мајмуна: Почетак, чију режију потписује Руперт Вајат, биће премијерно приказано 3. августа у 20.30 у Дому синдиката у Београду, као и у новосадском биоскопу „Арена синеплекс".
Филм у коме су савршено укомбиновани спектакуларни, научнофантастични визуелни ефекти и драмски разрађена прича говори о научнику који из лабораторије изводи шимпанзу Цезара, створење изузетне интелигенције.
Са својом девојком га одгаја у свом дому али када порасте, присиљени су да га оставе у прихватилишту за животиње, где Цезара лоше третирају. Он више није обична шимпанза, а није ни човек.
Цезар је неко ко је спреман да се побуни и покрене револуцију.
Визуелни ефекти у филму Планета мајмуна: Почетак напреднији су од ефеката у Аватару и Кинг Конгу, а настали су, као и за споменута два филма, у новозеландском студију "Weta Workshop".
Лик Цезара, као и ликови већине осталих мајмуна, креиран је захваљујући техници снимања покрета правих глумаца.
Снимање покрета се, по први пут у кинематографији, одигравало током снимања сцена, а не у посебним условима, пред зеленим платном.
У главним улогама појављују се Џејмс Франко и Фрида Пинто, док захтеван лик Цезара игра Енди Серкис, најпознатији по улози Голума из Господара прстенова.
Планета мајмуна: Почетак ће се од 4. августа наћи на редовном биоскопском репертоару.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар