субота, 25.06.2011, 13:02 -> 14:26
Вуди Ален поново популаран у САД
Романтичном комедијом сниманом у живописној француској престоници, режисер Вуди Ален придобио је публику Северне Америке. „Поноћ у Паризу“ зарадио је више од 23 милиона долара у САД и Канади, што је највише на тој територији у последњих 25 година Вудијеве каријере.
Нови филм Вудија Алена Поноћ у Паризу (Midnight in Paris) најуспешније је остварење тог америчког режисера у Северној Америци у последњих 25 година, саопштио је његов дистрибутер „Сони пикчерс".
Филм, чија се радња у целости дешава у Паризу, у САД и Канади је од 20. маја зарадио више од 23 милиона долара.
Приход филма у остатку света, где је Вуди Ален увек био популарнији него у САД, износи 35,7 милиона долара, подаци су са сајта Интернет муви дејтабејс (Internet Movie Database). Овој романтичној комедији припала је част да отвори овогодишњи Кански фестивал.
Неколико последњих филмова 75-годишњи Ален снимио је у Европи, далеко до родног Њујорка.
После Лондона, где је снимио Завршни ударац и Scoop, Барселоне (Љубав у Барселони) и Париза, Ален ће у јулу у Риму почети снимање филма Bop Decameron, у којем ће играти Пенелопе Круз, Елен Пејџ, Алек Болдвин, а после неколико година и сам редитељ ће стати испред камере.
До сада најуспешнији Аленов филм у Северној Америци је Хана и њене сестре из 1986. године, са биоскопском зарадом од 40,1 милион долара.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар