Страни филмови у трци за Оскара

Америчка филмска академија објавила је наслове филмова ван енглеског говорног подручја који су ушли у најужи круг за номинације за најпрестижнију филмску награду. Међу девет остварења су и филмови из Грчке, Данске, Алжира и Шведске.

Филм Biutiful Мексиканца Алехандра Гонсалеса Ињаритуа и Hors-la-loi Рашида Бушареба из Алжира, ушли су међу девет филмова који конкуришу за номинације за Оскара за најбољи страни филм.

У саопштењу Aмеричке филмске академије, објављеном у среду, наводи се да су претенденти на номинацију и Incendies Денија Вилнева из Канаде, In a Better World Сусане Биер из Данске и Dogtooth Јоргоса Лантимоса из Грчке.

На списку су и Confessions Тецује Накашиме из Јапана, Life, Above All Оливера Шмица из Јужне Африке, Tambien la Lluvia Исијара Бољаина из Шпаније и Simple Simon Андреаса Охмана из Шведске.

Номинације за Оскаре биће саопштене 25. јануара, а трофеји ће бити додељени 27. фебруара у Кодак театру у Холивуду.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 04. јул 2025.
31° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом