Најбољи сценарио има „Српски филм“

„Српски филм“ Александра Радивојевића и Срђана Спасојевића тријумфовао на 34. Фестивалу филмског сценарија у Врњачкој Бањи. Друга награда за „Жену са сломљеним носем“ Срђана Кољевића, а трећа за омнибус „Неке друге приче“. За најбољи сценарио у категорији студентског филма проглашен „Ја већ јесам све оно што желим да имам“ Данета Комљена.

Жири, који су сачињавали сценаристкиња Биљана Максић, редитељ Бобан Скерлић и књижевница Љубица Арсић, доделио је прву награду 34. Фестивала филмског сценарија у Врњачкој Бањи „Српском филму".

Филм сценариста Александра Радивојевића и Срђана Спасојевића (који је и режирао филм) тријумфовао је захваљујући „изузетној доследности у спровођењу приче, прецизном профилисању карактера, познавању филма и филмских жанрова", стоји у образложењу жирија.

Другу награду добио је сценарио филма „Жена са сломљеним носем" Срђана Кољевића, а признање је додељено „за вешто коришћење драматуршких постулата у постизању бајковитости и грађењу уметничке веродостојности".

Жири је трећу награду доделио сценарију омнибуса „Неке друге приче", који су написале Ивона Јука, Ана Мариа Роси, Хана Слак, Ђорче Ставрески и Инес Тановић.

Због „оригиналности и промишљеног поступка у креирању филмске приче" у категорији студентских филмова тријумфовао је Дане Комљен, сценариста остварења „Ја већ јесам све оно што желим да имам".

Како је објашњено, жири ове године није пронашао разлоге за додељивање специјалне награде.

Сценарио „Српског филма" најбољи је и по избору жирија критике FIPRESCI Србија, који су чинили Горан Гоцић, Динко Туцаковић и Владимир Џуџовић.

У образложењу жирија критике наводи се да филм, за који су сценарио написали Александар Радивојевић и Срђан Спасојевић, „уноси позитивни немир и комуницира са публиком на бескомпромисан начин".

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 13. мај 2025.
17° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом