Полувреме за „Монтевидео“

Завршено снимање првог део филма „Mонтевидео, Бог те видео!“, о историјском успеху репрезентације Југославије на Светском првенству у фудбалу 1930. године. Други део снимаће се од августа.

Екипа филма и ТВ серије „Монтевидео, Бог те видео!" је ових дана завршила прву фаза снимања - први филм и првих осам епизода будуће телевизијске серије, саопштила је продуцентска кућа „Интермедиа Нетворк".

Након летње паузе, екипа ће се поново окупити у августу и наставити снимање другог филма о успеху фудбалске репрезентације Краљевине Југославије на првом Светском првенству у фудбалу 1930. године, као и преостале епизоде ТВ серије.

Режију потписује Драган Бјелогрлић, а сценарио је написао Срђан Драгојевић уз асистенцију Ранка Божића.

Улоге тумаче Војин Ћетковић, Никола Ђуричко, Небојша Илић, Мима Караџић, Бранислав Брстина, Срђан Тодоровић, Слободан Бода Нинковић, Сергеј Трифуновић, Бранка Пујић, Анита Манчић и други.

Снимање се одвијало на локацијама у Београду и Баранди, а поједине централне београдске улице су због потребе снимања добиле изглед српске престонице од пре 80 година, док је терен ФК Дорћол такође у потпуности реконструисан у веран изглед стадиона из 1930. године.

Пројекат који поред филма и ТВ серије обухвата и истоимену књигу Владимира Станковића, документарни филм, монографију и изложбу, говори о историјском успеху репрезентације Краљевине Југославије у главном граду Уругваја, Монтевидеу, и освајању трећег места.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 14. јул 2025.
31° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом