среда, 25.11.2009, 19:48 -> 20:13
Још један тријумф „Принца од папира"
Вишеструко награђивано остварење редитеља Марка Костића, дечји филм „Принц од папира", освојило је највише гласова жирија фестивала „Галиција" у Пољској. Филм је на 46 светских фестивала награђен 12 пута.
Филм „Принц од папира" Марка Костића проглашен је за најбоље остварење на међународном фестивалу дечјег филма „Галиција" у Пољској.
Фестивал је одржан током друге недеље новембра у Кракову и више градова јужне Пољске.
Остварењу „Принц од папира" ово је 12. награда, потврдили су представници продуцентске куће „Лукс филм".
Филм је снимљен по сценарију Владиславе Војновић, и до сада се нашао у званичним селекцијама чак 46 светских фестивала.
У исто време, Костићев кратки документарни филм „Грађанин кер", такође у продукцији исте куће, „приказан је са успехом на римском фестивалу медитеранског филма 'Медфилм', у документарној селекцији 'Опен ајз аворд' (Open eyes award), сачињеној од махом дугометражних филмова", наводи се у саопштењу.
„Грађанин кер" премијерно је приказан на овогодишњем Фестивалу краткометражног и документарног филма у Београду, а потом и на петнаестак међународних фестивала.
Прилику да погледа документарно остварење редитеља Марка Костића имала је публика Европског фестивала кратког филма у Пескари, смотре "Balkan Snapshots" у Амстердаму, Бриселског међународног филмског фестивала и других.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар