Читај ми!

Лубеница смањује висок крвни притисак

Црвена, сочна и расхлађена лубеница је прави мелем за тело. Поред тога што гаси жеђ, даје енергију и радни елан, препоручује се и у исхрани гојазних људи јер смањује крвни притисак, а самим тим и ризик од срчаног удара, показало је истраживање америчких научника.

Лубеница смањује високи крвни притисак код гојазних људи и могла би да смањи ризик од срчаног удара, показало је ново истраживање спроведено на Универзитету на Флориди.

Наиме, научници су открили да лубеница значајно смањује крвни притисак код гојазних људи, чак и када су изложени хладном времену.

Више људи умире од срчаног удара у хладним условима, јер је њихово тело изложеније стресу покушавајући да задрже топлину, што доводи до повећања крвног притиска, пише Дејли мејл.

То присиљава срце да ради више, што значи да су људи суочени с већим ризиком од срчаног напада.

„Притисак на аорте и на срце смањује се после конзумирања екстраката лубенице“, закључили су стручњаци који су спровели студију на 13 људи, који су имали проблеме с крвним притиском дуже од 12 седмица.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 15. мај 2025.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом