Читај ми!

Аеробик користан за функцију мозга

Налази научника Универзитета „Минесота“ показали су да бављење аеробиком у двадесетим има позитиван утицај на функције мозга у средњим годинама.

Редовно упражњавање аеробика у 20-тим годинама живота има позитиван ефекат на функцију мозга у средњој животној доби, објавили су амерички научници.

Активности попут трчања, пливања или вожње бицикла су биле повезане с бољим резултатима на тестирањима когнитивних способности 25 година касније, пише стручни часопис Neurology.

Налази научника Универзитета „Минесота“ се заснивају на праћењу око 3.000 здравих испитаника који су на почетку истраживања били стари око 25 година.

Такође се показало да постоји директна повезаност између практиковања аеробика и бољих резултата на тестовима когнитивних способности, без обзира на присутност негативних фактора попут пушења, дијабетеса или превисоке концентрације холестерола у крви.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 08. јул 2025.
24° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом