субота, 06.10.2012, 12:09 -> 14:22
Јогурт зубе чува
Зубни каријес је једна од најраширенијих болести данашњице, а јапански научници су открили да је јогурт „најбољи лек“. Ново истраживање је показало да је код деце која редовно пију овај млечни производ 22 одсто мања вероватноћа да се развије каријес.
Резултати јапанског истраживања показали су да је вероватноћа од појаве каријеса код деце која најмање четири пута недељно пију јогурт, мања чак 22 одсто.
На јапанским универзитетима Фукуока и Токио проучавано је више од 2.000 трогодишњака.
Сва деца прошла су преглед стоматолога, а њихови родитељи су испунили упитник о прехрамбеним навикама своје деце.
У чланку објављеном у стручном часопису Journal of Dentistry, аутори овог истраживања су написали да би „велика конзумација јогурта, могла да буде у вези са нижом преваленцијом каријеса код деце мањег узраста".
Зубни каријес је болест зуба до које долази услед деловања бактерија, а сматра се да је једна од најраширенијих болести данашњице, тако да само код пет одсто светске популације није дијагностикована.
Велику важност у борби против каријеса има редовно прање зуба, а стручњаци упозоравају да би прање зуба код деце млађе од седам година требало да надгледају родитељи.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар