Казна за одношење песка са плаже од 500 до 3.000 евра

Локалне власти и стручњаци за заштиту природе удружили су снаге са надлежним на аеродрому Олбиа на Сардинију да спрече одношење песка, камења и шкољки са познате „Смарагдне обале“ медитеранског острва.

Када одлазе са Сардиније, туристи често са собом однесу пар сувенира укључујући и малу количину песка са плажа. Међутим, када се има у виду да десетине хиљада то учине сваке године, за количина брзо нарасте, па се процењује да годишње нестане више тона песка.

Обезбеђење на аеродрому Олбиа систематски претреса торбе туристима у потрази са белим песком „Смарагдне обале“, а у случају да га пронађу, казне износе од 500 до 3.000 евра.

Током протекле деценије заплењено је више од десет тона, већи део прикупљен из полулитарских флаша.

„Заиста је невероватно, јер вам илуструје колико је широкораспрострањено одношење песка са плажа“, каже за Коријере дела Сера, Аугусто Навоне, челник националног природног резервата „Таволара“ на истоку Сардиније.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 09. март 2025.
10° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса