Пуж изазвао курцшлус и зауставио јапанску железницу

Курцшлус на јапанском острву Кјушу, због којег је прошлог месеца више од 30 возова стало, изазвао је пуж.

Због кратког споја више од 12.000 путника није могло да се превезе, што је изазвало бројна кашњења и одлагања.

Спаљени остаци несрећног пужа пронађени су у инсталацијама одмах поред шина, наводе из јапанских железница.

Локални медији преносе да у извештају пише да је пуж успео да се провуче кроз мали прорез, а потом и изазове курцшлус.

Случај са јапанским железницама подсећа и на инцидент када је ласица 2016. године угасила Велики хадронски сударач честица.

Животиња се некако увукла у инсталације и загризла високоволтажни трансформатор, што је изазвало кратки спој зауставивши убрзавач честица.

Број коментара 11

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 27. фебруар 2026.
4° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом